Description
Willenhall (ex Century) 3000 Series Locking Hookbolt with snib
£114.58
Willenhall (ex Century) 3000 Series Locking Hookbolt with snib
1 in stock
Willenhall (ex Century) 3000 Series Locking Hookbolt with snib
| Type | Sliding Door Lock |
|---|---|
| case-height | 46mm |
| case-width | 2.5 inch / 62mm |
| backset | 42mm |
| faceplate-length | 88mm |
| faceplate-width | 22mm |
| packaging | boxed |
| FINISH | Satin Chrome |
| description | locking-snib |
| case-colour | grey |
| follower | 8mm |
| british-standard | no |
| ukca | no |
| ce | no |
| certifire | no |
| fire-rated | no |
| can-be-keyed-alike | no |
| brand | willenhall |
Reviews
There are no reviews yet.