Description
Willenhall (ex Century) 3500 Series 4 Lever Mortice Hook Bolt
£249.73
Willenhall (ex Century) 3500 Series 4 Lever Mortice Hook Bolt
1 in stock
Willenhall (ex Century) 3500 Series 4 Lever Mortice Hook Bolt
| Type | Sliding Door Lock |
|---|---|
| centres | 57mm |
| case-height | 115mm |
| case-width | 3 inch / 76mm |
| backset | 57mm |
| faceplate-length | 166mm |
| faceplate-width | 25mm |
| packaging | boxed |
| FINISH | Satin Chrome |
| no-of-keys | 2 |
| case-colour | grey |
| follower | 8mm |
| british-standard | no |
| ukca | no |
| ce | no |
| certifire | no |
| fire-rated | no |
| can-be-keyed-alike | no |
| brand | willenhall |
Reviews
There are no reviews yet.