Description
This Maco lock features attachments for shootbolts with a 16mm faceplate and is available in a 40mm backset.
£82.70
This Maco lock features attachments for shootbolts with a 16mm faceplate and is available in a 40mm backset.
4 in stock
This Maco lock features attachments for shootbolts with a 16mm faceplate and is available in a 40mm backset.
| backset | 40mm |
|---|---|
| centres-pz | 92mm |
| faceplate | Flat 16mm |
| spindle-size | 8mm |
| hooks | 1 |
| deadbolts | 1 |
| operation | lift-lever |
| spindle | single-8mm |
| brand | maco |
Reviews
There are no reviews yet.