Description
This Union euro sashlock case is small with a 54mm case size.
This euro sashlock possesses a double-throw operation and that latch can be retracted by a handle with a standard spindle.
Supplied without faceplate or strike plate.
£111.89
This Union euro sashlock case is small with a 54mm case size.
This euro sashlock possesses a double-throw operation and that latch can be retracted by a handle with a standard spindle.
Supplied without faceplate or strike plate.
53 in stock
This Union euro sashlock case is small with a 54mm case size.
This euro sashlock possesses a double-throw operation and that latch can be retracted by a handle with a standard spindle.
Supplied without faceplate or strike plate.
| backset | 36mm |
|---|---|
| british-standard | no |
| case-height | 115mm |
| case-width | 54mm |
| cylinder-type | euro |
| faceplate-width | 25mm |
| faceplate-length | 167mm |
| FINISH | Satin Chrome |
| packaging | bagged |
| Type | Mortice Sashlock |
| brand | union |

Reviews
There are no reviews yet.