Description
This Bramah Kompact 3085 nightlatch with snib is designed to automatically hold the door closed and deadlocked.
These nightlatch locks can be used in conjunction with electric releases.
Supplied with a keep.
£206.15
This Bramah Kompact 3085 nightlatch with snib is designed to automatically hold the door closed and deadlocked.
These nightlatch locks can be used in conjunction with electric releases.
Supplied with a keep.
1 in stock
This Bramah Kompact 3085 nightlatch with snib is designed to automatically hold the door closed and deadlocked.
These nightlatch locks can be used in conjunction with electric releases.
Supplied with a keep.
| backset | 57mm |
|---|---|
| case-width | 3 inch / 77mm |
| case-height | 110mm |
| faceplate-length | 154mm |
| FINISH | Stainless Steel |
| faceplate-width | 25mm |
| packaging | boxed |
| Type | Nightlatch |
| brand | bramah |
Reviews
There are no reviews yet.