Description
This Era passive door lock features attachments for top and bottom shootbolts and is available in a 35mm backset.
£37.11
This Era passive door lock features attachments for top and bottom shootbolts and is available in a 35mm backset.
3 in stock
This Era passive door lock features attachments for top and bottom shootbolts and is available in a 35mm backset.
| discontinued | no |
|---|---|
| backset | 35mm |
| centres-pz | 92mm |
| faceplate | 16mm |
| operation | lift-lever |
| shootbolt-attachments | yes |
| spindle | single-8mm |
| handing | not-handed |
| height | 220mm |
| brand | era |
Reviews
There are no reviews yet.