Description
This Era lock features 4 rollers with attachments for shootbolts and is available in a 35mm backset.
£19.71
This Era lock features 4 rollers with attachments for shootbolts and is available in a 35mm backset.
59 in stock
This Era lock features 4 rollers with attachments for shootbolts and is available in a 35mm backset.
| backset | 35mm |
|---|---|
| centres-pz | 92mm |
| faceplate | Flat 16mm |
| spindle-size | 8mm |
| deadbolts | 1 |
| operation | lift-lever |
| spindle | single-8mm |
| Distance Between Outer Locking Points | 1610mm |
| brand | era |
Reviews
There are no reviews yet.