Description
This keywind Fuhr multipoint features 2 hooks 24mm urail faceplate and is available in a 35mm backset.
£188.99
This keywind Fuhr multipoint features 2 hooks 24mm urail faceplate and is available in a 35mm backset.
9 in stock
This keywind Fuhr multipoint features 2 hooks 24mm urail faceplate and is available in a 35mm backset.
| backset | 35mm |
|---|---|
| centres-pz | 92mm |
| faceplate | flat-24mm-round-ends |
| deadbolts | 1 |
| operation | key-wind |
| spindle | single-8mm |
| handing | not-handed |
| Distance Between Outer Locking Points | 1600mm |
| height | 194mm |
| brand | fuhr |
Reviews
There are no reviews yet.