Description
This KFV lock features 2 hooks with magnets for autmatic locking and is available in a 45mm backset.
£186.68
This KFV lock features 2 hooks with magnets for autmatic locking and is available in a 45mm backset.
2 in stock
This KFV lock features 2 hooks with magnets for autmatic locking and is available in a 45mm backset.
| backset | 45mm |
|---|---|
| centres-pz | 92mm |
| faceplate | 16mm |
| deadbolts | 1 |
| operation | Split Spindle |
| spindle | single-8mm |
| handing | not-handed |
| Distance Between Outer Locking Points | 1490mm |
| height | 210mm |
| brand | kfv |
Reviews
There are no reviews yet.