Description
This L&F 0202 chrome finished cam lock is designed to be secured by a horseshoe clip fixing.
The lock is supplied key to dffer but can be keyed alike on request.
£24.30
This L&F 0202 chrome finished cam lock is designed to be secured by a horseshoe clip fixing.
The lock is supplied key to dffer but can be keyed alike on request.
6 in stock
This L&F 0202 chrome finished cam lock is designed to be secured by a horseshoe clip fixing.
The lock is supplied key to dffer but can be keyed alike on request.
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | horseshoe-clip |
| body-length | 8mm |
| cam-length | 43mm |
| overall-length | 15mm |
| body-height | 12mm |
| body-width | 17mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 90-degree |
| colour | Satin |
| masterkeyed | from-stock |
| brand | l-and-f |
Reviews
There are no reviews yet.