Description
This Union rim deadlock can only be locked from one side and so is particularly suitable for store cupboards.
With a backset of 45mm, this rim lock comes supplied with 2 keys.
£67.47
This Union rim deadlock can only be locked from one side and so is particularly suitable for store cupboards.
With a backset of 45mm, this rim lock comes supplied with 2 keys.
3 in stock
This Union rim deadlock can only be locked from one side and so is particularly suitable for store cupboards.
With a backset of 45mm, this rim lock comes supplied with 2 keys.
| colour | Grey |
|---|---|
| backset | 45mm |
| case-depth | 19mm |
| case-width | 110mm |
| case-height | 80mm |
| bolt-length | 13-5mm |
| british-standard | no |
| handing | reversible |
| no-of-keys | 2 |
| packaging | bagged |
| brand | union |
Reviews
There are no reviews yet.