Description
This keywind Nemef multipoint is available in a 55mm backset with a rounded 24mm faceplate.
£208.72
This keywind Nemef multipoint is available in a 55mm backset with a rounded 24mm faceplate.
7 in stock
This keywind Nemef multipoint is available in a 55mm backset with a rounded 24mm faceplate.
| discontinued | no |
|---|---|
| backset | 55mm |
| centres-pz | 72mm |
| faceplate | flat-24mm-round-ends |
| spindle-size | 8mm |
| hooks | 3 |
| operation | key-wind |
| spindle | single-8mm |
| handing | not-handed |
| Distance Between Outer Locking Points | 1450mm |
| height | 200mm |
| brand | nemef |
Reviews
There are no reviews yet.