Description
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W38mm x D9mm x Overall H60mm
Shackle: 6mm, Clearance: W19mm x H19mm
£2.25
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W38mm x D9mm x Overall H60mm
Shackle: 6mm, Clearance: W19mm x H19mm
95 in stock
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W38mm x D9mm x Overall H60mm
Shackle: 6mm, Clearance: W19mm x H19mm
| keyed-alike-differ | Keyed Alike |
|---|---|
| shackle-type | open |
| body-width | 38mm |
| body-thickness | 11mm |
| clearance-width | 26mm |
| clearance-height | 25mm |
| overall-height | 75mm |
| shackle-thickness | 8mm |
| brand | tri-circle |
Reviews
There are no reviews yet.