Description
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W20mm x D7mm x Overall H34mm
Shackle: 3mm, Clearance: W10mm x H10mm
£2.53
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W20mm x D7mm x Overall H34mm
Shackle: 3mm, Clearance: W10mm x H10mm
Out of stock
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W20mm x D7mm x Overall H34mm
Shackle: 3mm, Clearance: W10mm x H10mm
| keyed-alike-differ | Keyed Alike |
|---|---|
| shackle-type | open |
| body-width | 20mm |
| body-thickness | 11mm |
| clearance-width | 26mm |
| clearance-height | 25mm |
| overall-height | 75mm |
| shackle-thickness | 8mm |
| brand | tri-circle |
Reviews
There are no reviews yet.